Κ-17 : ΠΑΣ Λαμία - ΑΕΛ 1-1 - LAMIARA GATE 3

Breaking

Σάββατο 16 Μαρτίου 2019

Κ-17 : ΠΑΣ Λαμία - ΑΕΛ 1-1

Στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ-17 της Super League η Λαμία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛ.

Οι κυανόλευκοι του Αποστόλη Καραπλή είχαν καλή εικόνα στην αναμέτρηση και μάλιστα προηγήθηκαν με τον Παναγιωτάκη δέκα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στα μισά του δεύτερου ημιχρόνου, με γκολ του Καριμ, με το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ.

Συνθέσεις:

ΠΑΣ Λαμία (Α. Καραπλής): Μαυράδας, Παλιαλέξης, Καρακώστας, Γεωργούσης, Σταθόπουλος, Σπαθούλας, Κωστάκος, Ντζιός (80′ Τόλα), Γεμενής (53′ Αναγνωστόπουλος), Χύσκα, Παναγιωτάκης (66′ Ματθαίου).

ΑΕΛ (Θεοχαρίδης): Βασιλάκος, Στάμος (80′ Γκούλιος), Αετόπουλος (43′ Έλεζη), Ζοτάι, Τέλιος, Καρίμ, Σουμπάση (46′ Μπουζούκης), Ταμπόσης (59′ Σταυρομήτρος), Μιλτιάδης, Τσουμάνης, Χαντζής.