Ακαδημίες: Έφυγαν χωρίς πόντους από την Λάρισα - LAMIARA GATE 3

Breaking

Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019

Ακαδημίες: Έφυγαν χωρίς πόντους από την Λάρισα

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε η ομάδα Κ-19 της Λαμίας από την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Suprer League.

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου είχε καλή εικόνα στην αναμέτρηση και δεν έδειξε να απειλείται ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ωστόσο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 75ο λεπτό με γκολ του Χαλάτση από την άσπρη βούλα.

Οι κυανόλευκοι ισοφάρισαν πέντε λεπτά αργότερα με τον Βλαχομήτρο, με τους γηπεδούχους  να βρίσκουν και 2ο γκολ με τον Καμπέρη, με τον Πινακά στο 92' να διαμορφώνει το 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης..

Λίγη ώρα νωρίτερα, η ομάδα Κ-17 της Λαμίας δεν τα κατάφερε, αφού ένα γκολ του Πράπα στο 92ο λεπτό της συνάντησης, στέρησε τον πρώτο βαθμό των μικρών στο φετινό πρωτάθλημα, οι οποίοι μετά την διακοπή εμφανίστηκαν εμφανώς βελτιωμένοι...