Κ-19: Ήττα με 2-0 από τον Αστέρα Τρίπολης (pics) - LAMIARA GATE 3

Breaking

Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

Κ-19: Ήττα με 2-0 από τον Αστέρα Τρίπολης (pics)

Την ήττα με 2-0 γνώρισε νωρίτερα σήμερα η ομάδα Κ-19 της Λαμίας η οποία φιλοξενήθηκε από τον Αστέρα Τρίπολης.

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου δεν κατάφερε ούτε τώρα να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη μένοντας ουραγός της βαθμολογίας με μόλις 1 βαθμό.

Οι κιτρινομπλέ ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζίμα στο 23', το οποίο είχε κερδίσει ο Αστέρας για αντικανόνικό μαρκάρισμα του Μούγιου μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων.

Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη δύο ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο με τον σκόρερ τους για να πετύχουν δεύτερο γκολ.

Οι Αρκάδες βρήκαν νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο το 2-0 με ωραίο πλασέ του Ali Baba στο 56'. Οι κιτρινομπλέ διαχειρίστηκαν το αποτέλεσμα, είχαν κι άλλες ευκαιρίες για να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ με το 2-0 να μένει ως το τέλος...

Oι συνθέσεις :

Κ19 Αστέρας Τρίπολης: Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης, Γλυνός, Χριστόπουλος, Τανουσάι, Μούγιος, Κανελλόπουλος, Ali Baba, Τζίμας, Μιχόπουλος.

Κ19 ΠΑΣ Λαμία (Απόστολος Παπανικολάου): Σόμογλου, Μητσόπουλος, Κουδουνάς (86΄ Κωστόπουλος), Πατσάνι, Δεληγιάννης, Τσώκος (75΄ Παπαθανασίου), Φετεινίδης, Οικονομίκος, Νικολόπουλος, Φουσέκης (75΄ Αναγνωστόπουλος), Μεσουρούνης.
Πηγή φωτο:Asterastipolis.gr