K17: Κέρκυρα-ΠΑΣ Λαμία 2-2 - LAMIARA GATE 3

Breaking

Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου 2017

K17: Κέρκυρα-ΠΑΣ Λαμία 2-2

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν χθες οι ομάδες Κ17 της Κέρκυρας και της Λαμίας αφού έμειναν ισόπαλες με σκορ 2-2 σε ένα χορταστικό ματς.

Η ομάδα του Αποστόλη Καραπλή βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4' με την Κέρκυρα να ανοίγει το σκορ με τον Μποντίνι όμως βρήκε αντίδραση και ένα λεπτό αργότερα έφτασε στην ισοφάριση με τον Καρβέλη να σκοράρει. Η Λαμία στο δεύτερο ημίχρονο πήρε κεφάλι στο σκορ χάρη σε αυτογκόλ των φιλοξενούμενων,για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης όπου οι γηπεδούχοι και πάλι με τον Μποντίνι έφεραν το ματς στα ίσια.

Οι συνθέσεις:

Κέρκυρα (Βαγγέλης Καρπατσέλης): Παγκράτης, Βορβύλας, Κολοβός, Γουλιάρμης, Βλάχος, Βαγγέλωφ, Κόγκος, Κασίδης. Μποντίνι,Στεργίου, Μάστορας

ΠΑΣ Λαμία (Αποστόλης Καραπλής): Τσίτζηρας, Γιαννακάκος, Κοντογεώργος, Σταθαράς, Πάντος, Ζαγκογιάννης, Νικολόπουλος, Ντζιός, Καβαλάρης, Καρβέλης, Πουρνάρας.
Αγωνίστηκαν και οι: Μηλιώτης, Καρακώστας, Πλιάτσικας, Τίτσας, Ματθαίου